Drogówka

Słów kilka na temat „Drogówki” -Wojciecha Smarzowskiego

Drogówka jest kolejnym filmem Smarzowskiego,który nie pozostawia złudzeń na wygraną przez „dobro”. Świat jest brudny,zły,zdemoralizowany i do tego dławiący każdą osobę próbującą przypomnieć sobie , czym są wartości.Topa znowu wychodzi przed szereg i znowu źle to się dla niego kończy,bo jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić-ostatnia scena tak samo jak w „Domu złym” jest spojrzeniem z góry na codzienny bezwartościowy obrazek świata  z nieistniejącą już w nim nadzieją na lepsze.

„Drogówka” pokazuje pracę polskiej policji.oczywiście obraz służby policyjnej jest przerysowany i pokazany tylko z jednej skorumpowanej strony,jednak prawdą wydaje się to,że każdy,kto chociaż na chwilę próbuje się zbuntować przeciwko braku moralności ogarniającej większość w „branży” zostaje z niej wykluczony,aby nie zakłócił ustalonej harmonii.

Smarzowski po raz kolejny pokazał nam zło,które z nas wychodzi i które przeplata się z dobrem,aż do tego stopnia,że nie potrafimy odróżnić zachowań moralnych i niemoralnych.Tych które pozwalają nam zostać wartościowym człowiekiem,od tych,które nie mają nic wspólnego z byciem człowiekiem.

Cały brud tego świata przedstawiony jest w dramatycznej,często także komiczny sposób,właśnie po to,aby wstrząsnąć widzem,otworzyć mu oczy i pokazać,że jeśli będziemy chcieli ,to pozostaniemy bezwartościowi do końca,bo w tym świecie o bezwartościowość nietrudno.Ale jeśli chociaż na moment zatrzymamy się i spojrzymy na siebie z góry,może dostrzeżemy,że nie musimy zatrać się w świecie złym i brudnym po brzegi.To do nas należy wybór między życiem bez myślenia,a myśleniem,którym być może nie zdołamy się długo nacieszyć.

topa

Przyznam się szczerze,że nie do końca  odpowiada mi sposób kreacji świata przez Smarzowskiego-jak dla mnie jest za brutalny.

Reklamy
Categories: Filmu świat | 4 Komentarze

Zobacz wpisy

4 thoughts on “Drogówka

  1. Życie jest brutalne, a film jest w konwencji: pokażemy wam TO od strony,jakiej nie znacie.
    Jest wielu, których taki hardcore rajcuje i do nich jest to adresowane.

  2. Życie czynimy brutalnym ( odnosząc do lomentarza powyżej ) Pozdrawiam spokojnie i życzliwie.

  3. Jakoś darzę sentymentem te starsze polskie filmy … te nowe (w większości) nie przypadają mi do gustu.

  4. Nie widziałam ; czas obejrzeć 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: