Kolano

Problem mam z kolanem.Zaczęło się od niewinnego bólu,a teraz już prawie chodzić nie mogę.

Udałam się wczoraj do lekarza (prywatnie-100 złotych) z nadzieją,iż ulży w cierpieniu.Ten nogę na wszystkie kierunki mi powykręcał i orzekł,że prawdopodobnie coś może być z łąkotką (chociaż powiedział łękotka).

Ale on nic na razie nie pomoże bo trzeba zdjęcie zrobić (coś około 40 złotych). Myślałam,że na miejscu od razu w ramach tej samej wizyty.Ale okazało się,że RTG czynne już nie jest, na dzisiaj zaprosili.

Pan doktor zapisało mi tylko środek przeciwbólowy (w aptece nie ma) i z szerokim uśmiechem zaprosił na następną wizytę (tzn. ja plus stóweczka). I dodał ,że może będzie potrzebny jeszcze rezonans-500 złotych.

Jakoś doczołgałam się do domu,wzięłam kalkulator i przeliczyłam ewentualne wizyty plus inne dodatki i stwierdziłam,że na prywatne leczenie to mnie nie stać.

Wysłałam dzisiaj Szanowną Rodzicielkę do lekarza rodzinnego po skierowania

na prześwietlenie

do ortopedy.

Zdjęcia już zrobiłam, w poniedziałek trzeba będzie spróbować zarejestrować się do lekarza.

To znaczy rejestrację czynna o siódmej (rano oczywiście),o 6,30 otwierają budynek-więc gdzieś przed szóstą trzeba by już przed drzwiami czatować-bo tylko 10 osób ma szansę.

Dobrze,że Szanowna Rodzicielka jest z tak zwanych „rannych ptaszków”-może się uda?!

 

Anatomia stawu kolanowego

Zdjęcie ze strony sport-klinika.pl

Reklamy
Categories: Moja skromna osoba | 18 Komentarzy

Zobacz wpisy

18 thoughts on “Kolano

 1. Jantoni341.blogspot.com

  Jestem 80-cio latkiem, AWF-iakiem, trzy lata temu zacząłem schodzić schodek na dwa kroki,
  ale pewien chirurg ortopeda, zamiast operować ocierające się krawędzie kości, zaproponował mi „ARTHRON COMPLEX”, środek ujędrniający łąkotki, kupiłem bez recepty opakowanie 90 sztuk. Po miesiącu, czyli 60 pastylkach (2 x dziennie) ból jak odjął, połknąłem
  do końca i kupiłem na wszelki wypadek następne opakowanie i stoi ono w szafce (data ważności do 09/15, a ja… zbiegam po schodach. Już dwu moich kolegów ze studiów też uszczęśliwiłem A C.
  Pozdrawiam

 2. Współczuję bólu i mam nadzieję, że uda Ci się dostac do ortopedy w ramach nfz.

 3. Mąż z podobnym problemem poszedł do lekarza rodzinnego. nie wiem jak Ty, ale my mamy b.dobrą lekarkę, ta skierowała go na prześwietlenie i dała leki, które od ręki pomogły. Zdrowia życzę:)))

 4. Zdrowia życzę, przede wszystkim i wytrwałości w leczeniu się przez NFZ. 😉

 5. A ja z dwoma, od 2 lat coś nie tak, ostatnie 2 msc intensywniej, obecnie chodzę na fizykoterapię na kręgi lędżwiowe, w sumie 10 zabiegów, 5 już mam za sobą, naświetlanie plus prądy…. w poniedziałek jestem zapisana na RTG kolan, mam nadzieję, ze to nic poważnego aczkolwiek na pewno coś się dzieje … zdrówka życzę Asenatko ..

  • A czy fizykoterapia coś pomaga?

   • Asenatko oczywiście, że pomaga, są różne zabiegi i dobrze by było gdybyś od ortopedy dostała skierowanie na fizykoterapię, ja obecnie mam min: prądy diadynamiczne które również biorą ludzie na schorzenia związane z kolanami…

    • To poproszę o zabiegi

     • poproś o skierowanie, najpierw bedziesz musiała zaliczyć wizytę u lekarza od fizykoterapii, który po obejrzeniu twojego RTG kolan oraz wywiadzie o stan zdrowia zleci ci odpowiednie zabiegi, fizykoterapia jest bardzo ważna bo środki przeciwbólowe typu prochy i maści nie rozwiążą do końca problemu, .. zabiegi na fizykoterapii plus farmakologia jest tym co lekarz powinien mieć na uwadze lecząc pacjenta :))

 6. Fizykoterapia – leczenie polegające na działaniu na organizm człowieka różnymi czynnikami fizycznymi pochodzącymi ze źródeł naturalnych lub wytworzonych sztucznie, jak: ciepło, drgania mechaniczne, pole elektryczne, prąd elektryczny, światło, mikrofale, różnego rodzaju promieniowanie.

  Pole magnetyczne – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, pobudza przemianę materii, procesy oddychania komórkowego regeneracji tkankowej. Usprawnia krążenie krwi, hamuje procesy destrukcyjne w stawach, przyspiesza gojenie ran.

  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i stawów, rwa kulszowa, stany pourazowe.
  Przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa, gruźlica, nadczynność tarczycy, krwawienia, ciężkie infekcje, niestabilna choroba wieńcowa, stan po wszczepieniu rozrusznika.

  Ultradźwięki – są to fale akustyczne o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz).Tkanka naświetlana tego typu falami podlega mikromasażowi, którego efektem jest zwiększona temperatura, przyspieszone mikrokrążenie. Mają działanie przeciwbólowe, rozluźniające, przyspieszające gojenie.
  Wskazania: bóle mięśni, nerwobóle, ostrogi piętowe, zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego, bolesność nadkłykcia, przykurcz spowodowany blizną, rwa kulszowa i barkowa.
  Przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa, stan po wszczepieniu rozrusznika, obecność implantów metalowych w okolicy zabiegu, ostre stany zapalne, wyniszczenie organizmu.

  Fonoforeza – polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą ultradźwięków.
  Wskazania: stany po przebytych urazach (zwichnięcia, skręcenia stawów), zespoły bólowe w chorobach reumatycznych, zespoły bólowe pochodzenia neurologicznego (np. bóle korzeniowe, dyskopatie).

  Elektrofonoforeza – polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą ultradźwięków i prądu galwanicznego.
  Wskazania: bóle mięśni, nerwobóle, ostrygi piętowe, zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego i biodrowego, bolesność nadkłykcia, przykurcz spowodowany blizną, rwa kulszowa i barkowa.
  Przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa, stan po wszczepieniu rozrusznika, obecność implantów metalowych w okolicy zabiegu, ostre stany zapalne, wyniszczenie organizmu.
  Laser skaner – precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych.

  Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu do tzw. biostymulacji laserowej, możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Dodatkowo, poprzez zmiany w gospodarce tlenowej komórek i polaryzacji błon komórkowych uzyskujemy wyraźne działanie przeciwbólowe. Dzięki użyciu skanera promień lasera dostarczany jest równomiernie do całej objętej zabiegiem okolicy.

  Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, przewlekłe zapalenia nerwów, trudno gojące się rany, blizny pooperacyjne, bóle korzeniowe, nerwobóle, przykurcz mięśni.
  Przeciwwskazania: stany nowotworowe i zagrożenia nowotworem, z uwagi na pobudzające działanie lasera.

  Laser punktowy – jest modyfikacją aplikowania promieniowania poprzez ściśle określone punkty spustowe bólu. Wykonując zabieg na ściśle określonych punktach możemy zwiększyć jego skuteczność, koncentrując energię lasera w miejscach, w których efekt jego działania będzie największy.

  Sollux – nagrzewanie tkanek za pomocą lampy o silnym świetle podczerwonym. Podczas naświetlania dochodzi do dość głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanek nawet w głębokich, chorobowo zmienionych miejscach.. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo. Stosowanie różnej barwy filtrów rozszerza skutecznie zakres możliwości leczniczych lampy.
  Wskazania: przewlekłe stany zapalne układu ruchu, dawne zmiany pourazowe, nerwobóle, zespoły bólowe kręgosłupa, zapalenie zatok.

  Krioterapia – miejscowe schładzanie ciała przy użyciu oparów ciekłego azotu (ok. –160 0C). Czas zabiegu: 1-3 minuty oraz 15-20 minut ćwiczeń okolicy poddanej zabiegowi. Głębokie przekrwienie tkanek występujące po chwilowym schłodzeniu ułatwia wykonywanie ćwiczeń leczniczych. Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i zmniejszające napięcie mięśni.
  Wskazania: stany zapalne stawów, zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz kręgosłupa w okresie zaostrzeń, nerwobóle.
  Przeciwwskazania: nadwrażliwość na zimno, stany zapalne układu moczowego, choroby układu krążenia.

  Jonoforeza – polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego. Do jonoforezy mogą być używane tylko związki chemiczne ulegające dysocjacji elektrolitycznej.
  Wskazania: przykurcz spowodowany blizną, utrudniony zrost kostny, nerwobóle, zespół rwy kulszowej, stany zapalne stawów, stany zapalne skóry i tkanek miękkich.
  Przeciwwskazania: uczulenie na lek.

  Tonoliza – polega na stymulacji mięśnia spastycznego serią impulsów odpowiednimi prądami leczniczymi. Zmniejsza spastyczności mięśni.
  Wskazania: schorzenia, w których występuje spastyczny niedowład mięśni, np. stany po udarach mózgu, stwardnienie rozsiane, dziecięce porażenie mózgowe.

  Galwanizacja – polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Wywołuje pobudliwość nerwów i ukrwienie w okolicy poddanej zabiegowi, działa przeciwbólowo.
  Wskazania: nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, porażenie nerwów obwodowych, stany pourazowe układu kostnego.

  Elektrostymulacja – polega na stymulacji pracy mięśni za pomocą prądu. Impulsy aplikowane są przy użyciu elektrod punktowych oraz działających na całym obszarze elektrod- pasów. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni porażonych (z uszkodzonymi nerwami doprowadzającymi impulsy) jako substytut naturalnych pobudzeń oraz zdrowych w celu wzmocnienia ich lub poprawy krążenia obwodowego.
  Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią.

  Prądy interferencyjne – prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku interferencji (tj. nałożenia się) w tkankach dwóch prądów przemiennych. Mają działanie przeciwbólowe, zwiększają przekrwienie naczyń. Zalecane są po ustąpieniu ostrego nasilenia dolegliwości.
  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów kończyn, zespoły bólowe kręgosłupa, dyskopatia, zanik mięśni w wyniku bezczynności, stany pourazowe i pooperacyjne mięśni, reumatyzm tkanek miękkich, nerwobóle.

  Prady diadynamiczne – prądy modulowane małej częstotliwości, powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego. Główną zaletą tych prądów jest silne działanie przeciwbólowe, co objawia się długotrwałym podwyższeniem progu odczuwania bólu.
  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, dyskopatia, zespół rwy kulszowej i ramiennej zanik mięśni w wyniku bezczynności, nerwobóle, migreny, porażenie obwodowego nerwu twarzowego, półpasiec.

  Prądy Tens – prądy średniej i wysokiej częstotliwości silnie działające przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.
  Wskazania: ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów, nerwobóle.
  Przeciwwskazania: stan po wszczepieniu rozrusznika, pierwszy trymestr ciąży.

  Prądy Kotz’a – trening zdrowych mięśni za pomocą stymulacji prądem średniej częstotliwości. Prądy Kotz’a mają zastosowanie zarówno w rehabilitacji, jak i w odnowie biologicznej i sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni. Prąd ten nie ma zastosowania w terapii mięśni z uszkodzonym przewodzeniem nerwowym.

  Prądy Traubert’a – prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie prądów Traubert’a na układ nerwowy uzyskuje się na drodze odruchu poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego.
  Wskazania: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zespoły bólowe kręgosłupa, stany zwiększonego napięcia mięśniowego, zespoły niedokrwienne kończyn.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: