Referendum

Postanowiłam,że nie wezmę udziału w referendum,które odbędzie się 6 września.I tu nie ma żadnego problemu.Teraz tylko nie wiem co wyniknie z drugim referendum,które prezydent proponuje przeprowadzić w dniu wyborów parlamentarnych.

Na wybory chce iść,ale w referendum drugim (jeżeli zostanie ogłoszone)brać udziału też nie chce.Ale poniekąd zmuszona zostanę ,żeby w jakiś sposób w nich uczestniczyć.

Wszystko zależy teraz od tego czy będzie jedna komisja czy dwie.Jeżeli głosowanie zostanie rozdzielone od referendum to nie będzie problemu.Ale jeżeli będzie jedna komisja, to ja oczywiście chyba będę mogła powiedzieć,że nie chce uczestniczyć w referendum.Ale będę zobligowana opowiedzieć się na głos przez całą komisją plus na podsłuchu innych głosujących.Jeżeli pobiorę karty referendalne i oddam bez zakreśleń nie będą one się liczyć jako głos ważny,ale będą miały wpływ na frekwencję.I tu jest problem!!

11201494_873051709437534_7341812032740490993_n

 

Reklamy
Categories: Moje zdanie | 6 Komentarzy

Zobacz wpisy

6 thoughts on “Referendum

  1. Jantoni341.blogspot.com

    Kompedium.

  2. Wszystko się wyjaśni – prędzej, czy później. Sama instytucja referendum jest o tyle istotna, ze ma pokazać opinię społeczeństwa w różnych istotnych sprawach. U nas nie ma jeszcze wielkich tradycji dot. referendów, bo do tej pory raczej rzadko pytano nas o zdanie.
    Ale są kraje, jak np. Szwajcaria, gdzie referenda są na krawędzi absurdu – ogłasza się je w najbardziej błahych sprawach, bo tam już nie mają poważnych problemów, dlatego zajmują się głupotami. U nas problemów dostatek i uważam, ze ważny jest głos narodu. Wiem, że zadne referendum nie zadowoli ogółu, ale jest to jakieś wyjście z sytuacji.

  3. hasło mi się podoba… choć smuci mnie wiele spraw tu się uśmiałam :))))))))))))

  4. Kasa wyrzucona w błoto. Też nie idę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: